Dziękujemy, że poświęciłeś swój czas, żeby zajrzeć na naszą stronę internetową. Jako Stowarzyszenie "Amicus" Gminy Dzierzążnia dbamy o to by gmina, w której działamy stawała się lepsza. Chcemy rozwijać lokalną społeczność, inicjować zmiany, które pozwolą jej się zmieniać!

Najważniejszym elementem naszej organizacji są ludzie. To oni dostarczają organizacji swoją pracę, uzdolnienia, twórczość i energię. Bez zaangażowania czynnika ludzkiego żadne przedsięwzięcie nie miałoby sensu. 

Jedną z naszych pasji i jednocześnie misją jest pobudzanie społeczeństwa do działania. Wyzwalamy twórczy potencjał w uczestnikach naszych projektów, motywujemy do działania i wspieramy w rozwijaniu ich pasji. 

Nasze działania - często nietuzinkowe - dotykają wielu problemów!

Jako organizacja działająca lokalnie bliskie są nam problemy każdej z grup społecznych. W swoich działaniach pomagamy seniorom, organizujemy i wspieramy rozwój dzieci i młodzieży. Każdy, kto zdecyduje się być częścią naszej organizacji - nieważne czy jako uczestnik projektów czy członek organizacji - ma szanse znaleźć i rozwijać swoje pasje.

Sprawdź co możemy zaproponować Tobie!

Stowarzyszenie "Amicus" Gminy Dzierzążnia

Zobacz nasze niektóre projekty

Nie bądź @ w Internecie

Projekt miał na celu uświadomić młodym ludziom zagrożenia jakie czekają na nich podczas korzystania z Internetu. W ramch projektu zorganizowaliśmy m.in. cykl warsztatów edukujących poprzez zabawę oraz otwarte spotkania dla zainteresowanych bezpieczeństwem w sieci. 

 Czytaj więcej...

Mobilna Świetlica Środowiskowa

W ramach projektu udało się zorganizować zajęcia  promujące aktywne formy spędzania czasu wolnego.  Projekt był głównie skierowany do dzieci i młodzieży w wieky 7-16 lat znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. 

Czytaj więcej...

Mobilna Kawiarenka Obywatelska

Mobilna Kawiarenka Obywatelska to dziesięciomiesięczny cykl spotkań z samorządowcami oraz ekspertami od znajomości społeczeństwa obywatelskiego, w czasie których rozmawiano o kwestiach istotnych dla społeczności lokalnej. 

Czytaj więcej...

Zapraszamy młodzież gimnazjalną w wieku 13-16 lat z gminy Dzierzążnia do udziału w Programie „ Równać szanse 2015” i realizacji projektu pn. „Gmina Dzierzążnia - dziś i jutro”.  Twórcą programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a prowadzi go Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.

Projekt rozpoczyna się 1 lutego 2016 r. i trwać będzie do 31 sierpnia 2016 r. Poprzez udział w projekcie młodzież nabędzie umiejętności interpersonalne, nauczy się pracy zespołowej, zdobędzie umiejętności pisania i redagowania tekstów, pozna różne gatunki dziennikarskie, etykę dziennikarza, nauczy się jak robić dobre zdjęcia i jak uchwycić ważny moment, jak nagrać relację z wydarzenia i jak dokonać obróbki filmu. Uczestnicy będą również redagować swoją gazetkę lokalną.  Podczas wyjazdu do Warszawy do redakcji jednej z gazet poznają cykl życia gazety, odbędzie się spotkanie z zawodowym dziennikarzem, który opowie o swojej pracy.

Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się 16 lutego 2016 r o godzinie 14.00 W Zespole Szkół w Dzierzążni (łącznik). Więcej informacji o projekcie na Funpage'u projektu.