Stowarzyszenie "Amicus" Gminy Dzierzążnia - Nowe możliwości dla seniorów czyli prelekcja pani Moniki Klimczewskiej.

kończyła socjologię w zakresie komunikowania i doradztwa, na co dzień pracuje jako research menager w Agencji badań społecznych i marketingowych – tak w skrócie można opisać gościa naszej Kawiarenki, która odbyła się 28 kwietnia. Tym razem, z uwagi na wiosnę i cieplejszą pogodę, spotkaliśmy się w remizie strażackiej godzinę później niż zwykle czyli o 16:00. Mimo zmiany miejsca – całość przebiegła w miłej atmosferze, a dobre humory dopisywały obecnym.

Tematyka spotkania była bliska gdyż dyskutowaliśmy o starzejącym się społeczeństwie polskim. Zaproszony gość – pani Monika Klimczewska mówiła o nowych możliwościach dla seniorów, o tym co kiedyś było nieosiągalne, a teraz jest już możliwe dzięki środkom unijnym. Seniorzy z zainteresowaniem przysłuchiwali się prelekcji gościa. Pani Klimczewska pokazała jak wyglądają statystyki w badaniach nad społeczeństwem oraz przedstawiła zalety korzystania ze środków, które państwo oferuje na rozwój osób starszych.

Po wystąpieniu gościa nadszedł czas na sprawy bieżące, mianowicie planowaną wycieczkę do Sejmu i Senatu. Prezes Stowarzyszenia przedstawiła obecnym harmonogram zwiedzania Parlamentu oraz poinformowała o wszystkich ważnych kwestiach: godzinie i miejscu wyjazdu, potrzebie zabrania dowodów osobistych oraz wygodnego obuwia gdyż w planach przewidziane jest spacerowanie ulicami stolicy. W atmosferze oczekiwania na wyjazd seniorzy rozeszli się do domów.