Dziesiąty marca był dniem, w którym miało miejsce kolejne spotkanie Kawiarenki Obywatelskiej.Tym razem tematem spotkania była bankowość. Gośćmi kawiarenki byli pracownicy banku: pani Alina Stradomska, pani Danuta Nowakowska oraz pani Romualda Stochewicz wraz z dyrektor banku w Dzierzążni – panią Alicją Plewińską. Celem spotkania było przybliżenie seniorom w jaki sposób korzystać ze strony internetowej Banku Spółdzielczego.

Zaproszeni goście tłumaczyli obecnym procedurę zakładania lokat przez Internet jak również funkcjonowania e-kont. Każdy z zainteresowanych mógł zapytać ekspertów o nurtujące ich pytania, poradzić się oraz nauczyć obsługi takiego e-konta. Eksperci zachęcali do korzystania z tej formy konta, argumentując to wygodą i szybkością wykonywanych transakcji. Próbowali również przestrzec seniorów przed korzystaniem z usług niesprawdzonych banków.

Po prelekcji Dyrektor Banku zaprosiła seniorów do wzięcia udziału w loterii. Każdy z nich ochoczo przystąpił do zabawy, w której nagrodami były przydatne gadżety z logiem Banku Spółdzielczego w Płońsku. Temat bankowości bardzo zainteresował słuchaczy, jednak najbardziej emocjonujące okazało się zbieranie podpisów pod zaproszeniem dla Wójta Gminy, oraz petycją o założenie ogrzewania w remizie. (Jak widać seniorzy wzięli sobie do serca postanowienia z ostatniej kawiarenki i od razu podjęli w tym celu kroki.)

Wizyta pań z banku połączona została z obchodami dnia kobiet, z racji czego nasze seniorki – pani Bożena Zarzycka, pani Teresa Cywińska, pani Sabina Pawłowska oraz pani Zofia Graczyk upiekły pyszne ciasta. W tej miłej atmosferze Prezes Stowarzyszenia opowiadała o dalszych planach na przyszłość dla naszego Stowarzyszenia.