W dniu 15 grudnia 2012 r. seniorzy oraz zaproszeni goście zasiedli wspólnie przy wigilijnym stole. Było to piąte spotkanie z cyklu Mobilnej Kawiarenki Obywatelskiej. Tym razem odbyło się ono w  stołówce szkolnej w Dzierzążni. Swoją obecnością zaszczycili zgromadzonych Proboszcz Parafii Wiesław Malinowski oraz Wójt Gminy Dzierzążnia – Mirosław Opolski. Wśród zaproszonych gości byli również Sekretarz Gminy – Adam Sobiecki, Dyrektor Szkoły Franciszek Goszczyński, Przewodnicząca Rady Gminy – Agnieszka Harazińska oraz Dyrektor Banku w Dzierzążni – Alina Plewińska. Poza seniorami z Mobilnej Kawiarenki Obywatelskiej w spotkaniu wzięli udział również inni seniorzy należący do Stowarzyszenia Amicus.

Spotkanie zaczęło się punktualnie o godzinie 14:00. Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Pani Prezes – Elżbiety Demby, która  przywitała zgromadzonych, dziękując za liczne przybycie. Kolejno głos zabrał Ksiądz Proboszcz Wiesław Malinowski. Wspólne odśpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy” zaintonowane przez Proboszcza nadało powagi spotkaniu i wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Przed przystąpieniem do wieczerzy, wszyscy przełamali się opłatkiem, życząc sobie zdrowych i rodzinnych świąt. Dla zgromadzonych gości i seniorów poczęstunek wigilijny przygotowała Pani Halina Gburzyńska.

Podczas wieczerzy wigilijnej głos zabrał Dyrektor Szkoły – Franciszek Goszczyński, który ogłosił, że przedyskutował z Wójtem sygnalizowany wcześniej problem dotyczący miejsca spotkań Stowarzyszenia Amicus. Wspólnie z Wójtem Gminy doszli do porozumienia, że w okresie zimowym spotkania Stowarzyszenia mogłyby odbywać się w szkole w Dzierzążni. Pomysł ten bardzo spodobał się obecnym co podsumowali gromkimi brawami. Również Prezes Stowarzyszenia była szczęśliwa, że udało się dojść do porozumienia w sprawie zimowej siedziby. Od tej pory spotkanie upływało w jeszcze milszej atmosferze. Każdy z obecnych mógł się wykazać znajomością kolęd w czym brylowała pani Bożena Zarzycka. Zarówno seniorzy jak i goście dostali pamiątkowe upominki – kubki z logo Stowarzyszenia Amicus i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Całe spotkanie upłynęło w bardzo miłej i świątecznej atmosferze.

Wszystkim członkom Stowarzyszenia Amicus oraz uczestnikom projektów życzymy dużo zdrowia, wiele radości w życiu oraz wszystkiego dobrego z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.